Reklama

Tryumf ambitnego parametru

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Nowa konstytucja kultury. W sobotę w samo południe premier RP podpisał to, co właściwie podpisali już wszyscy, podkreślając, że jeden procent do 2015 r. to ambitny parametr.
T

Tak czy owak - przełom. Wynik poszedł w świat. Obywatele uczcili historyczne wydarzenie, tłumnie wylegając na ulice w ramach Nocy Muzeów. Ofiar nie było, maczet i samopałów nie skonfiskowano. "Znowu mogę myśleć trochę jakby ściślej i wymyślać śmiało nowy plan. I pięknie jest, nieskromnie bardzo jest" - jak śpiewał klasyk. Hurrrrrrrrrra! Nie ironizuję bynajmniej - cieszę się naprawdę, cieszę się wzniośle, cieszę się wielokrotnie. Hurrrrrrrra! Pięknie jest. A kiedy premier mówi o "tryumfie kultury nad władzą", to robi się bardzo poetycko.

605

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]