Reklama

Tryumf ambitnego parametru

Tryumf ambitnego parametru

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Nowa konstytucja kultury. W sobotę w samo południe premier RP podpisał to, co właściwie podpisali już wszyscy, podkreślając, że jeden procent do 2015 r. to ambitny parametr.
T

Tak czy owak - przełom. Wynik poszedł w świat. Obywatele uczcili historyczne wydarzenie, tłumnie wylegając na ulice w ramach Nocy Muzeów. Ofiar nie było, maczet i samopałów nie skonfiskowano. "Znowu mogę myśleć trochę jakby ściślej i wymyślać śmiało nowy plan. I pięknie jest, nieskromnie bardzo jest" - jak śpiewał klasyk. Hurrrrrrrrrra! Nie ironizuję bynajmniej - cieszę się naprawdę, cieszę się wzniośle, cieszę się wielokrotnie. Hurrrrrrrra! Pięknie jest. A kiedy premier mówi o "tryumfie kultury nad władzą", to robi się bardzo poetycko.

605

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]