Reklama

Trudna droga

Trudna droga

16.05.2007
Czyta się kilka minut
Na ulicach nie ma portretów Papieża ani transparentów, nie ma nawet białożółtych flag. Na lotnisku żadnego tłumu. Rząd brazylijski pokazał w sposób bardzo wyraźny: wizyta Benedykta XVI jest wizytą duszpas­terską, nie państwową.
Sao Paulo, 10 maja 2007 r. Papież podczas spotkania z młodzieżą /fot. KNA-Bild
T

Tak więc powitanie Papieża, przybywającego z pierwszą wizytą do największego na świecie katolickiego kraju, przebiega jakby w klimacie pewnego roztargnienia. Nawet 10 maja podczas spotkania z młodzieżą było nie więcej niż 40 tysięcy osób. Biskupi spodziewali się znacznie więcej, podobnie jak spodziewali się ponad trzymilionowej rzeszy uczestników na Mszy kanonizacyjnej pierwszego świętego Brazylijczyka, Frei Galv?o.

Nawet w tych drobnych faktach wyczuwa się słabnięcie wiary brazylijskiego ludu. Młodzi ludzie są coraz mniej skłonni postępować za nauczaniem Kościoła w zakresie moralności seksualnej. W parlamencie dyskutuje się nad bardziej permisywnym prawem dotyczącym przerywania ciąży; rośnie liczba rozwodów, maleje liczba małżeństw; na scenie pojawiają się pary homoseksualne. Liczba katolików nie przestaje spadać, także na skutek działalności sekt.

...
2105

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]