Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Tegoroczni laureaci Nagrody im. ks. Józefa Tischnera

Tegoroczni laureaci Nagrody im. ks. Józefa Tischnera

07.05.2012
Czyta się kilka minut
Jerzy Szacki, Karolina Wigura, s. Małgorzata Chmielewska Fot. Andrzej Bialik
S

SIOSTRA MAŁGORZATA CHMIELEWSKA:
Od kiedy zaczęłam myśleć, fascynowała mnie prawda. Szukałam jej w różnych ideologiach, aż wreszcie spotkałam Jezusa Chrystusa i zaczęłam wprowadzać w życie to, co napisane jest w Ewangelii. Nie jestem filozofem, ale powinno być chyba tak, że prawda się sprawdza. Ewangelia jest dla mnie prawdą, bo się sprawdza. To, co obiecuje Chrystus, sprawdza się w całości. I dobre, i złe. A jednocześnie to ciągła przygoda miłości.

KAROLINA WIGURA:
Przebaczenie jest procesem. Możemy próbować przebaczyć, ale udać się nam to może dziś, za rok albo za dziesięć lat. To zależy od tego, ile mamy w sobie otwartości, cierpliwości, siły – i jak wielka była krzywda.

PROF. JERZY SZACKI:
W polityce mamy do czynienia z rytuałem przepraszania jako pospolitą operacją dyplomatyczną dyktowaną przez...

994

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]