Reklama

Tegoroczni laureaci Nagrody im. ks. Józefa Tischnera

Tegoroczni laureaci Nagrody im. ks. Józefa Tischnera

07.05.2012
Czyta się kilka minut
Jerzy Szacki, Karolina Wigura, s. Małgorzata Chmielewska Fot. Andrzej Bialik
S

SIOSTRA MAŁGORZATA CHMIELEWSKA:
Od kiedy zaczęłam myśleć, fascynowała mnie prawda. Szukałam jej w różnych ideologiach, aż wreszcie spotkałam Jezusa Chrystusa i zaczęłam wprowadzać w życie to, co napisane jest w Ewangelii. Nie jestem filozofem, ale powinno być chyba tak, że prawda się sprawdza. Ewangelia jest dla mnie prawdą, bo się sprawdza. To, co obiecuje Chrystus, sprawdza się w całości. I dobre, i złe. A jednocześnie to ciągła przygoda miłości.

KAROLINA WIGURA:
Przebaczenie jest procesem. Możemy próbować przebaczyć, ale udać się nam to może dziś, za rok albo za dziesięć lat. To zależy od tego, ile mamy w sobie otwartości, cierpliwości, siły – i jak wielka była krzywda.

PROF. JERZY SZACKI:
W polityce mamy do czynienia z rytuałem przepraszania jako pospolitą operacją dyplomatyczną dyktowaną przez...

994

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]