Reklama

Tawerna z widokiem na słupki

Tawerna z widokiem na słupki

30.10.2007
Czyta się kilka minut
Doktor Janicki: Sposób myślenia wIII RP to bolszewia. Simon: Bolszewików już nie ma. Są za to wysokie podatki. Janicki: Wracam do Polski. No, chyba że Tusk wygra. Simon: Do Polski Kaczorów nie wrócę.
W

W sobotę przy polskiej "ścianie płaczu" w Londynie dwóch młodych dopija na rogu tyskie. Jeden popluwa nerwowo pod siebie. Właśnie stracił pracę na budowie.

Wybory? Nie, nie pójdą, nie ma sensu, nawet się nie zarejestrowali.

Niedaleko ściany (legendarny mur z ogłoszeniami o pracę dla Polaków) stoi Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny. W "Zjednoczeniu", organizacji pomagającej przyjezdnym Polakom, czuwa Ewa Zeller. Podczas kampanii podejmowała w domu Donalda Tuska ciastem i obiadem. Mąż, dziennikarz polonijny, zasiądzie w niedzielę w komisji. Państwo Zeller martwią się, jak komisja zdąży obsłużyć 8, 5 tys. zarejestrowanych. Bo wychodzi na to, że na jedną osobę przypadnie dziesięć sekund.

Przy polskim sklepie murarz spod Radomia. Pójdzie jutro do kościoła, a potem do urny zagłosować na PiS. Sondaże? Zmanipulowane. Przez kogo? Przez...

13907

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]