Reklama

„Ta nasza młodość..."

„Ta nasza młodość..."

25.09.2006
Czyta się kilka minut
P

Pięćdziesięciolecie powstania Piwnicy pod Baranami, najpierw jako poważnego Klubu Młodzieży Twórczej, a wkrótce potem jako szalonego kabaretu, już minęło. Gdy jednak chodzi o rocznice tak okrągłe, cały rok liczy się za jubileuszowy; to wydawnictwo nie jest więc spóźnione.

Piotr Ferster i Marek Pacuła wybrali dwadzieścia dwie spośród niezliczonych piosenek i pieśni wykonywanych przez piwnicznych artystów w ciągu minionego półwiecza, kompozycje Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Stanisława Radwana, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zbigniewa Preisnera, Leszka Długosza, Grzegorza Turnaua i innych.

W albumowej książce otrzymaliśmy ich zapis nutowy wraz z tekstem oraz notami autorstwa Barbary Natkaniec. W przypadku wierszy, które dla potrzeb sceny zostały nieco przycięte (jak "Karuzela z madonnami" Białoszewskiego czy "Cyganka" Mandelsztama w...

5271

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]