Reklama

Szlifowanie wytycznych w toku

Szlifowanie wytycznych w toku

19.03.2018
Czyta się kilka minut
Czy prace nad wytycznymi ws. duszpasterstwa małżeństw, które od 10 miesięcy są „w ostatecznej redakcji”, dobiegają końca?
P

Podczas posiedzenia KEP biskupi prowadzili nad nimi „pogłębioną dyskusję”– zapewnił bp Jan Wątroba. Dokument ma aplikować w Polsce adhortację „Amoris laetitia”, budzącą sprzeciw konserwatystów zapisami nt. komunii dla rozwiedzionych. Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP uspokajał, że „AL” nie zrywa z dotychczasowym nauczaniem Kościoła. Podkreślił, że dokument wyjaśni używane przez Franciszka pojęcie rozeznawania, bo dla większości księży „jest dość mgliste”. Jest to o tyle kluczowe, że „ostatecznie to spowiednik będzie decydować [o dopuszczeniu do komunii – red.]”. Terminu wydania wytycznych nie podano.©℗

O debacie wokół wytycznych pisał Artur Sporniak >>>

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]