Reklama

Szczęsny czy Tytoń?

Szczęsny czy Tytoń?

22.06.2012
Czyta się kilka minut
Powolutku, powolutku, bo komu odpowiedź na to pytanie wydaje się już udzielona, winien się zastanowić nad sobą, nad swoją znajomością ojczyzny i znaczeniem tutejszych pytań drążących mózgi nasze przez wieki.
K

Kto uważa, że wybór: Szczęsny czy Tytoń, jest już absolutnie nieaktualny, myli się. Pytanie to wciąż dźwięczy nam w głowach, przez ostatni tydzień było przecież najważniejsze. Było kluczowe, bo jest kluczowe. Gdzie mu tam do pytań o skrzydła, o napad czy pomoc. O środek boiska. Czymże jest środek wobec bramki? Czyśćcem. Miejscem, gdzie rosną kwiatki i nad którym unosi się nuda. Komentarz o sytuacji na środku jest opisem przyrody, do przekartkowania zaledwie. Tylko bramka jest miejscem, gdzie niebo styka się z piekłem. „Spokój Tytonia” – rzekł w sobotę wieczorem Dariusz Szpakowski, gdyśmy wciąż jeszcze remisowali. To zdanie było kojące, balsamiczne, jedyne, które chcielibyśmy słyszeć, świadczące, żeśmy są wciąż w niebiesiech. Zdanie najlepsze. Najpiękniejsze. Cóż z tego, że gdzieś tam siedział Szczęsny, odstawiony i niespokojny. Przybity – jedyny przybity, gdy nikt jeszcze nie...

2070

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]