Reklama

Szczęśliwy pomysł

Szczęśliwy pomysł

06.06.2007
Czyta się kilka minut
Wicepremier rządu RP i minister edukacji Roman Giertych planuje skreślenie z programów licealnych utworów Goethego, Conrada, Kafki, Witkacego, Gombrowicza i Herlinga-Grudzińskiego. Nie jestem małostkowy, nie będę pytał o literaturoznawcze i pedagogiczne kompetencje pana premiera, nie będę też tłumaczył, kim byli i są wyrzucani ze szkoły twórcy. Bardzo liczę na dobrych nauczycieli, którzy mają zwyczaj rozmawiać o książkach spoza ministerialnego programu. Bardzo liczę na odruch przekory inteligentnych uczniów, którzy często czytają to właśnie, co się nie podoba temu czy innemu ministrowi.
0

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]