Reklama

Ładowanie...

Szansa dla żółwi z Birmy

Szansa dla żółwi z Birmy

07.09.2020
Czyta się kilka minut
ZHENLIANG / STOCK.ADOBE.COM
S

Specjaliści od ochrony przyrody rzadko mają tak dobre wieści: populacja endemicznego dla Birmy żółwia z gatunku Batagur trivittata (na zdj.), jeszcze dwie dekady temu uważanego za wymarłego, przekroczyła tysiąc osobników. To efekt hodowli, z której żółwie sukcesywnie wypuszczane są na wolność. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]