Reklama

Ładowanie...

Syria: broń chemiczna po raz kolejny

Syria: broń chemiczna po raz kolejny

09.04.2018
Czyta się kilka minut
Kilkadziesiąt dzieci zginęło lub zostało zatrutych w syryjskim mieście Duma na skutek ataku chemicznego, przeprowadzonego według świadków przez helikopter armii syryjskiej 7 kwietnia.
WHITE HELMES / ANADOLU AGENCY / GETTY IMAGES
WHITE HELMES / ANADOLU AGENCY / GETTY IMAGES
O

Objawy sugerują użycie chloru: na zdjęciach – robionych komórkami przez ratowników z organizacji Białe Hełmy – zmarłe dzieci mają pianę na ustach i czarne twarze (na zdjęciu powyżej: akcja ratownicza). Tylko w tym ataku miało zginąć ok. 80 ludzi, a kilkuset zostało rannych. W minionym tygodniu Duma, ostatni punkt oporu rebeliantów w regionie Wschodniej Ghuty, była celem nalotów armii syryjskiej i Rosjan. Unia Europejska uznała informację o ataku chemicznym za wiarygodną. Szef MSZ Francji zagroził, że Paryż może użyć siły przeciw Asadowi. Do minionego poniedziałku żadna akcja militarna nie miała jednak miejsca. ©℗

[UWAGA, WIDEO ZAWIERA DRASTYCZNE OBRAZY]

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]