Reklama

Światełko, racja, schorzenie

Światełko, racja, schorzenie

07.12.2003
Czyta się kilka minut
Dwudziestego trzeciego listopada, w dniu patrona Gruzji, wydarzyła się w tym kraju rzecz niezwykła. Pokojowe przejęcie władzy, bez spadających głów, bez przemocy, nieszczęścia i zniszczeń. Tyle tragicznych wiadomości napływa codziennie ze świata, że ten fakt stał się jakby światełkiem w ciemności, westchnieniem głębokiej ulgi. I dla rządów wielu państw, i dla zwykłych ludzi, którzy czują braterstwo z innymi ludźmi.
W

Wiemy z historii i z doświadczenia, jak nieraz kończyły się rewolucje. Jaki bezmiar chaosu i cierpienia im towarzyszył. Nawet te aksamitno-kwiatowe, kiedy przestawały być świętem i stawały codziennością, przynosiły dużo rozczarowań i goryczy. Życzmy smagłym, ciemnookim, dumnym i bardzo zapalczywym mieszkańcom pięknej Gruzji, żeby udało im się nie zagasić zapalonego światełka - życzmy im tego całym sercem.

Racja

Rację mieli ci, którzy mówili, że reżim Husajna pozostawiony sam sobie mógł podpalić Bliski Wschód i połowę świata. Rację mieli ci, którzy chcieli uniknąć tej wojny. I ci, którzy przestrzegają, że w tej chwili konieczna jest największa powściągliwość i unikanie zadrażnień. I ci, którzy twierdzą, że tylko polityka twardej ręki powstrzyma eskalację przemocy. Rację mają ci, którzy utrzymują, że wycofanie się z Iraku teraz...

1364

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]