Reklama

Sto kwiatów

12.04.2011
Czyta się kilka minut
Oto sto terminów, sformułowań i zdań wyrwanych z kontekstu, zrozumianych, niezrozumianych, bądź zrozumianych przeze mnie na opak z pewnego klasycznego już raportu.
C

Czynniki wewnętrzne. Poklask zewnętrzny. Niejasny status moralny III RP. Specyficzna ideologia tolerancji wobec przestępczości. Niezdolność do prowadzenia jakichkolwiek przedsięwzięć zbiorowych, choćby budowy autostrad. Polityka transakcyjna. Omnipotencja sądów. Aktywizacja pracy prokuratury. Głębokie zmiany personalne. Wielka moralna szara strefa.

Polak skorygowany. Pewien rodzaj restauracji. Sfera "obciachu". Element tradycjonalistyczny. Rozmiękczenie poczucia wartości własnego Narodu. Charakterystyczny projekt filmu Andrzeja Wajdy o Lechu Wałęsie. Całkowita obojętność na narastający problem wyludnienia Polski. Deklaracja niesuwerenności. Narzucenie Polsce kompleksu niższości i postawy ekspiacyjnej. Znamiona przemyślanej akcji.

Grupy profitentów. Wirtualny świat telenowel. Środowiska kryminalne, kryminogenne i patologiczne, które z pewnością...

4341

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]