Reklama

Statek przemytniczy zatonął u wybrzeży Egiptu

Statek przemytniczy zatonął u wybrzeży Egiptu

26.09.2016
Czyta się kilka minut
Co najmniej 162 osoby zginęły, gdy statek przemytniczy z 450 imigrantami, usiłującymi dostać się nielegalnie do Europy, zatonął u wybrzeży Egiptu; 163 osoby uratowano, resztę uznaje się za zaginione (dane z piątku 23 września).
Fot. Mohamed Abd El Ghany / REUTERS / FORUM
U

UE obawia się, że po zamknięciu granicy turecko-unijnej to Egipt stanie się – obok Libii – punktem wypadowym dla migracji przez Morze Śródziemne. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz uważa, że Unia powinna podpisać z Egiptem podobną umowę jak z Turcją, blokującą migrację: Kair miałby przyjmować z powrotem ludzi, którzy nielegalnie dotarli z Egiptu do Europy. Na zdjęciu: uratowany rozbitek. ©℗

​Na podst. AFP, AP

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]