Reklama

Sprawa Mazura i media

Sprawa Mazura i media

30.10.2006
Czyta się kilka minut
Rada Etyki Mediów apeluje do dziennikarzy, by z najwyższą odpowiedzialnością informowali opinię publiczną o oczekiwanej ekstradycji oraz procesie Edwarda Mazura. Jesteśmy świadkami usiłowania odsłonięcia prawdy o długotrwałych kryminalnych powiązaniach polityki, biznesu i świata przestępczego. Publikowanie nazwisk osób związanych z tą sprawą może narazić je na niebezpieczeństwo, dlatego też powinno się odbywać w porozumieniu z właściwymi organami wymiaru sprawiedliwości. Pokusy wynikające z konkurencji mediów i upodobanie do sensacji muszą ustąpić - w tej kluczowej dla polskiej demokracji oraz życia publicznego sprawie - powadze i trosce o rzeczywiste dobro odbiorcy. To ostatnie wymaga jasnego przedstawiania faktów oraz okoliczności, by uniknąć zamętu i doraźnych politycznych interpretacji.
R

RADA ETYKI MEDIÓW

Warszawa, 25 października 2006 r.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]