Reklama

SPORY: na okrągło

SPORY: na okrągło

22.05.2006
Czyta się kilka minut
Czy mamy do czynienia z nową otwartością w debatach o Kościele? Jakim językiem mówimy o sprawach kontrowersyjnych? Jak reagujemy na afery i skandale?.
J

Już dawno biskupi nie wypowiadali tak jawnie opinii tak sprzecznych. Za przykład niech posłuży ujawniony w lutym list prezydium Episkopatu, w którym jego przewodniczący, wiceprzewodniczący i sekretarz generalny upomnieli prowincjała redemptorystów za zaangażowanie polityczne Radia Maryja i Telewizji Trwam. Tymczasem od ich stanowiska zdystansował się na łamach "Naszego Dziennika" bp Antoni Dydycz: "Jest mi przykro, że tak dziwnie został potraktowany Ojciec Prowincjał. Chcę Go za to przeprosić i życzyć, aby troska o wierność katolickiej nauce społecznej znalazła większe zrozumienie we wszystkich środkach przekazu w Polsce".

Jak interpretować podobne sygnały: pęka pielęgnowany przez okres komunizmu monolit? Czy Kościołowi grożą głębokie podziały? A może nie należy się obawiać, ponieważ weszliśmy w naturalny okres indywidualizacji postaw i opinii? Są publicyści...

5416

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]