Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Słodycze goryczy

Słodycze goryczy

21.07.2014
Czyta się kilka minut
Odnajduję w lecie jedną zaletę braku prawnie gwarantowanych stosunków pracy. Otóż mogę w każdej chwili sam zdecydować, czym sprawię sobie ulgę od upału.
Od lewej: Aperol-Spritz i sałata radicchio Fot. cesaradames.wordpress.com; marlacucina.it
Ż

Życie wolnego strzelca ma mnóstwo zalet, a najlepiej potrafią o nich rozprawiać teoretycy z bezpiecznym zatrudnieniem w liberalnych think-tankach oraz wolnorynkowi filozofowie sadowiący cztery szlachetne litery na poduszce wypchanej papierami, których wielocyfrową wartość gwarantuje rząd za pieniądze zebrane pod podatkowym przymusem.

W przerwach między zaglądaniem do kultowej grupy na Facebooku pod nazwą „Czekam na przelew” odnajduję w lecie jedną zaletę braku prawnie gwarantowanych stosunków pracy, o której nie śniło się Friedmanowi. Otóż mogę w każdej chwili sam zdecydować, czym sprawię sobie ulgę od upału. A rzecz ma taki związek ze statusem pracowniczym, że większość skutecznych środków orzeźwiających zawiera pewną ilość alkoholu.
Dwa zastrzeżenia: po pierwsze, nie mowa tu o koniecznej i często lekceważonej ochronie przed odwodnieniem – tu wystarczy...

5251

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]