Reklama

Rozgrzani

Rozgrzani

11.05.2020
Czyta się kilka minut
„W kwietniu coś ruszyło. W kwietniu coś stanęło”. Żyjemy w zawieszeniu, tymczasowo. Żyjemy nie wiadomo jakim życiem, choć na pewno nie takim, jak dotąd. To obecne jest mniej przewidywalne. Reguły są niejasne i ciągle się zmieniają.
L

Leszek opiekuje się niepełnosprawną siostrą. Boi się, że jeśli siostra zachoruje i trafi do szpitala, on nie będzie mógł być przy niej. Boi się też, że jeśli sam zachoruje, siostrę zabiorą do przypadkowego domu opieki. Wychodzi rzadko i zawsze samotnie, w masce, unikając niepotrzebnych kontaktów. Siostra stoi wtedy w oknie. „Kilkadziesiąt razy odbite czoło i nosek na szybie, gdy idę na zakupy”, pisze Leszek w esemesie. Kiedy wraca, oglądają razem bajki. Przez resztę dnia czas kapie jak woda z nieszczelnego kranu.

Zawieszenie jest męczące. Dzwonię do ludzi, o których wiem, że źle znoszą samotność. „Zaczynam powoli wychodzić”, mówi jedna z pań, „nie mogę przecież żyć w więzieniu”. „Wysłałam dziś Łukasza po chleb, żeby choć przez chwilę pobył na powietrzu. Poszedł w masce, ale bez rękawiczek, bo na te zdeformowane dłonie żadnej nie założy”. „Jestem taki znudzony”, mówi mi przez...

3587

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]