Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Radości i pytania

Radości i pytania

16.06.2014
Czyta się kilka minut
Podczas Konferencji wielokrotnie odwoływaliśmy się do tego, co udało nam się osiągnąć w ciągu ostatnich 25 lat. Mamy się z czego cieszyć.
Z

Zbudowaliśmy demokrację opartą na solidnych fundamentach, polska samorządność okrzepła i stała się ważnym filarem państwa, nasza obecność w Unii Europejskiej przyspieszyła wielką modernizację kraju. Nie wszystko jednak napawa nas dumą. Borykamy się z deficytem zaufania, mamy niski poziom kapitału społecznego. W debacie często odwoływaliśmy się do tego, co będzie w 2020 r. w kontekście spodziewanych zmian w unijnej polityce spójności, jak i wyzwań dla krajowej oraz regionalnej polityki rozwoju. Wiemy, że to ostatni okres unijnego programowania, kiedy fundusze europejskie będą przydzielone nam tak hojnie. Dlatego już dzisiaj należy szukać odpowiedzi na pytania, jakie będą motory rozwoju Polski i regionów po roku 2020.

Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]