Reklama

Rada samochwała

Rada samochwała

15.06.2003
Czyta się kilka minut
K

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała nowe rady nadzorcze TVP i Polskiego Radia. Do władz TVP nie wszedł kandydat Włodzimierza Czarzastego. Weszli natomiast kandydaci Juliusza Brauna i Jarosława Sellina. Wcześniej, w wyborach do rad nadzorczych 17 regionalnych spółek radiofonii publicznej, ci dwaj członkowie KRRiTV nie zdołali przeforsować ani jednego kandydata. Ewidentnie była to kara za ujawnienie przed sejmową komisją śledczą kulisów upartyjnienia mediów (a udziały SLD w radach rozgłośni regionalnych zwiększyły się z 40 do 60 proc.).

Rezultat wyborów do rady nadzorczej TVP był zmianą, którą Danuta Waniek (przew. KRRiTV) nazwała „nowym początkiem”, a Jarosław Sellin „przełomem”. Na razie jednak są to samopochwały na wyrost. Pierwszą próbą nowej rady nadzorczej TVP będzie decyzja dotycząca przyszłości „niezatapialnego” prezesa Roberta Kwiatkowskiego.

Publiczne...

2050

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]