Reklama

Rada samochwała

Rada samochwała

15.06.2003
Czyta się kilka minut
K

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała nowe rady nadzorcze TVP i Polskiego Radia. Do władz TVP nie wszedł kandydat Włodzimierza Czarzastego. Weszli natomiast kandydaci Juliusza Brauna i Jarosława Sellina. Wcześniej, w wyborach do rad nadzorczych 17 regionalnych spółek radiofonii publicznej, ci dwaj członkowie KRRiTV nie zdołali przeforsować ani jednego kandydata. Ewidentnie była to kara za ujawnienie przed sejmową komisją śledczą kulisów upartyjnienia mediów (a udziały SLD w radach rozgłośni regionalnych zwiększyły się z 40 do 60 proc.).

Rezultat wyborów do rady nadzorczej TVP był zmianą, którą Danuta Waniek (przew. KRRiTV) nazwała „nowym początkiem”, a Jarosław Sellin „przełomem”. Na razie jednak są to samopochwały na wyrost. Pierwszą próbą nowej rady nadzorczej TVP będzie decyzja dotycząca przyszłości „niezatapialnego” prezesa Roberta Kwiatkowskiego.

Publiczne...

2050

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]