Reklama

Przyjaciele z pikseli

Przyjaciele z pikseli

07.09.2013
Czyta się kilka minut
Antidotum na samotne lub złamane serce? Pół godziny z... bohaterem ulubionego sitcomu lub gry komputerowej.
Graf. Marek Adamik
Y

Yvette Vickers, 83-letnia była gwiazda filmów klasy B, została znaleziona martwa kilka miesięcy po śmierci. W pokoju wciąż był włączony komputer. Umierała w samotności. W ostatnich latach życie towarzyskie prowadziła głównie w sieci. Ale chyba słabe były zadzierzgnięte tam więzi, skoro przez tak długi czas nikt nie zechciał sprawdzić, co się z aktorką dzieje. Dopiero sąsiadka, zaniepokojona rosnącą ilością korespondencji w skrzynce pocztowej, postanowiła zapukać do jej drzwi.

Oto ulubiona historia krytyków relacji w przestrzeni wirtualnej. Sięgają po nią, gdy chcą zilustrować tezę, że internet i tzw. social media stwarzają jedynie iluzję wspólnoty, a tak naprawdę czynią nas rozbitkami. Tymczasem choćby w świetle „Diagnozy społecznej” prof. Janusza Czapińskiego, sprawy wyglądają inaczej: osoby aktywne online mają statystycznie więcej realnych przyjaciół,...

9405

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]