Reklama

Przestrzeń ciszy

Przestrzeń ciszy

21.08.2006
Czyta się kilka minut
TOMASZ KYCIA: - Rok 2005 był czasem zmian i rozstań. Najpierw odszedł Jan Paweł II, później - dokładnie 12 miesięcy temu - Brat Roger.
B

BRAT ALOIS: - Znali się od dawna, już od Soboru Watykańskiego II. Brat Roger bywał często u kard. Wojtyły w Krakowie, a w latach 70. często przyjeżdżał na pielgrzymki do Piekar Śląskich. Bardzo szybko nabrali do siebie zaufania, a gdy kard. Wojtyła został papieżem, ich przyjaźń jeszcze się wzmocniła. W dzień po inauguracji pontyfikatu odbyło się spotkanie z przedstawicielami ruchu ekumenicznego. Przed wszystkimi jego uczestnikami Jan Paweł II powiedział: "Chcemy w ekumenizmie zrobić istotny krok do przodu, nieprawdaż bracie Roger?". Mieli wspaniały kontakt. Jego wyrazem była także papieska wizyta w Taizé, która dla naszej wspólnoty miała wręcz charakter konstytutywny.

Ale kontakty Brata Rogera z Polakami są jeszcze starsze i sięgają spotkań z Jerzym Turowiczem i Anielą Urbanowicz...

- Dlaczego tak wielu młodych szuka duchowości właśnie w Taizé...

5205

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]