Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Program towarzyszący

Program towarzyszący

20.03.2015
Czyta się kilka minut
Wydarzenia towarzyszące wystawie będą dopełnieniem jej wybranych wątków, a także szerszym spojrzeniem na inne zagadnienia dotyczące śmierci.
K

Koncepcję wystawy przybliży Przemysław Chodań w czasie oprowadzania kuratorskiego. Wykład Jerzego Żmudzińskiego przez perspektywę historyczną zaznajomi odbiorców ze śmiercią jako motywem w sztuce, a wykład Danuty Cetery – dzięki perspektywie etnograficznej – przedstawi jej obrzędowość w kulturze ludowej. Innym rodzajem odniesienia do historii, szczególnie związanym z Tarnowem, będzie spacer po Starym Cmentarzu, który poprowadzi Antoni Sypek – znany tarnowski historyk. Zostanie również ukazany aspekt socjologiczny śmierci, dotyczący jej miejsca w przestrzeni publicznej dawniej i dziś – wykład dr Małgorzaty Zawiły. Spotkanie z poetką Justyną Bargielską pozwoli na inne spojrzenie artystyczne odnoszące się do tematu śmierci, które wykroczy poza obecne na wystawie sztuki wizualne. ©

ALEKSANDRA KUBISZTAL pracuje w Dziale Edukacji BWA w Tarnowie.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]