Reklama

Prezes za prezesa

Prezes za prezesa

18.01.2004
Czyta się kilka minut
Rada Nadzorcza TVP zakończyła kolejny etap wyborów prezesa telewizji (pozornie) publicznej. Żadne to jednak wydarzenie. Nic się nie zmieniło: mimo dziesiątków dowodów na patologiczne skutki opartego wyłącznie na partyjnych targach mechanizmu nominowania władz TVP (od prezesa po, siłą rzeczy, stanowiska w ośrodkach regionalnych) i mimo fali krytyki rządów kolesiów w tej firmie (udokumentowanej m.in. rewelacjami uzyskanymi przez sejmową komisję śledczą do zbadania afery Rywina).
N

Nadal dla rady nadzorczej (powstałej też z klucza politycznego) decydujące okazują się polityczne układy, a nie kompetencje kandydatów. Na zasadzie: jak nasz prezes, to wasi członkowie zarządu. Albo odwrotnie.

Wciąż też - jak się okazuje - żywa jest praktyka rekomendacji wystawianych kandydatom przez osoby, które uchodzą za wpływowe. Jak ujawniła “Rzeczpospolita" najwięcej listów z poparciem zebrał kandydat Sławomir Zieliński. Tymczasem to w kierowanym dotąd przez niego programie 1 TVP w audycjach dla dzieci prezentowano internetowe strony homoseksualne, pojawiały się osoby podejrzewane o pedofilię, a informacja i publicystyka powszechnie oceniane są jako służące interesom SLD, z którym dyrektor jest od dawna silnie związany. Mimo to pozytywną opinię wystawili mu m.in. Elżbieta Penderecka i bp Sławoj Leszek Głódź. Biskup Polowy i przewodniczący Komisji...

1084

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]