Reklama

Ładowanie...

Prezes za prezesa

18.01.2004
Czyta się kilka minut
Rada Nadzorcza TVP zakończyła kolejny etap wyborów prezesa telewizji (pozornie) publicznej. Żadne to jednak wydarzenie. Nic się nie zmieniło: mimo dziesiątków dowodów na patologiczne skutki opartego wyłącznie na partyjnych targach mechanizmu nominowania władz TVP (od prezesa po, siłą rzeczy, stanowiska w ośrodkach regionalnych) i mimo fali krytyki rządów kolesiów w tej firmie (udokumentowanej m.in. rewelacjami uzyskanymi przez sejmową komisję śledczą do zbadania afery Rywina).
N

Nadal dla rady nadzorczej (powstałej też z klucza politycznego) decydujące okazują się polityczne układy, a nie kompetencje kandydatów. Na zasadzie: jak nasz prezes, to wasi członkowie zarządu. Albo odwrotnie.

Wciąż też - jak się okazuje - żywa jest praktyka rekomendacji wystawianych kandydatom przez osoby, które uchodzą za wpływowe. Jak ujawniła “Rzeczpospolita" najwięcej listów z poparciem zebrał kandydat Sławomir Zieliński. Tymczasem to w kierowanym dotąd przez niego programie 1 TVP w audycjach dla dzieci prezentowano internetowe strony homoseksualne, pojawiały się osoby podejrzewane o pedofilię, a informacja i publicystyka powszechnie oceniane są jako służące interesom SLD, z którym dyrektor jest od dawna silnie związany. Mimo to pozytywną opinię wystawili mu m.in. Elżbieta Penderecka i bp Sławoj Leszek Głódź. Biskup Polowy i przewodniczący Komisji...

1084

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]