Reklama

Ładowanie...

Premierzy-oszuści

Premierzy-oszuści

15.06.2015
Czyta się kilka minut
Premier Mołdawii podał się do dymisji po tym, jak ujawniono wyniki śledztwa, z którego wynika, że jego świadectwo maturalne zostało sfałszowane.
Ś

Śledztwo wykazało też, że 38-letni dziś Chiril Gaburici w ogóle nie chodził do liceum w Kiszyniowie, w którym miał zdać maturę. Inaczej reaguje premier Rumunii, choć zarzuty wobec niego są poważniejsze: 42-letni Victor Ponta odmawia złożenia dymisji, a lewicowo-centrowa koalicja rządowa nie zgodziła się na odebranie mu immunitetu. Prokuratura zarzuca mu sfałszowanie doktoratu, korupcję, oszustwa podatkowe i pranie pieniędzy. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]