Reklama

Prawda, która znika

Prawda, która znika

25.10.2011
Czyta się kilka minut
Dziesięć lat po porwaniu Krzysztofa Olewnika nadal nie wiemy, co się wydarzyło tamtej nocy w Drobinie.
"

"Sprawa Olewnika" wybuchła w mediach na wiosnę 2008 r., po samobójstwie jednego z porywaczy. Wkrótce powstała sejmowa komisja śledcza, która kilka miesięcy temu zakończyła pracę. Co dziś wiemy o jednej z najgłośniejszych zagadek kryminalnych, przez którą ministrowie tracili stanowiska, a gangsterzy jeden po drugim umierali w więzieniach?

Noc

Prokuratorzy, którzy prowadzą śledztwo w tej sprawie, wciąż wracają do nocy z 26 na 27 października 2001 r., gdy syn płockiego przedsiębiorcy nagle zniknął ze swojego domu. Przesłuchują świadków, szukają nowych śladów. Walczą z czasem, bo - jak głosi jedna z kluczowych zasad kryminalistyki - "czas, który ucieka, to prawda, która znika".

W podobnych sprawach ogromne znaczenie mają pierwsze godziny, a przede wszystkim: staranne zabezpieczenie śladów. Tu staranności zabrakło...

11241

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]