Reklama

Poznański Klub „Tygodnika Powszechnego” ma pięć lat

Poznański Klub „Tygodnika Powszechnego” ma pięć lat

01.04.2014
Czyta się kilka minut
Poznański Klub „Tygodnika Powszechnego” powstał w lutym 2009 r. W piątą rocznicę urodzin jego członkowie zorganizowali debaty i spotkania, w których udział wzięli m.in. ks. Adam Boniecki, abp Henryk Muszyński, Piotr Mucharski i Cezary Łazarewicz.
Fot. Marek Lapis
N

Najwięcej poznańskich gości przyciągnęła debata, podczas której redaktor senior „TP” ks. Adam Boniecki rozmawiał z abp. Henrykiem Muszyńskim o Kościele. W poznańskim pałacu Działyńskich abp Muszyński mówił m.in.: „Jest dużym nieszczęściem, gdy ludzie korzystają z Kościoła w celach politycznych, nie tylko o. Rydzyk. To nie jest chrześcijańskie zachowanie. Zdarza się też, że nazywamy katolickim coś, co takie nie jest”. Debatę zdominowały pytania związane z pontyfikatem papieża Franciszka: „Papież kreśli reformy w sposób dość ogólny. Ta reforma, którą chce robić, oprze się głównie na przedstawieniu pytań do Kościoła i przekazaniu mu idei powrotu do źródeł” – mówił ks. Boniecki.
W drugim dniu obchodów urodzin poznańskiego Klubu „TP” Cezary Łazarewicz, w rozmowie z redaktorem naczelnym „TP” Piotrem Mucharskim, opowiadał o kulisach powstania głośnego tekstu „Orzeł może”.
...

1041

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]