Reklama

Ładowanie...

Tygodnik Powszechny Historia | 85.Boniecki

Tygodnik Powszechny Historia | 85.Boniecki

26.06.2019
Czyta się kilka minut
„Chciałbym zaapelować do przełożonych Adama, żeby - broń Boże - nie znosili zakazu jego wypowiedzi w mediach. To zaszczyt mieć na niego monopol!" - pisze w edytorialu Piotr Mucharski, redaktor naczelny TP.
J

Jubileuszowe wydanie, poświęcone jest w całości byłemu redaktorowi naczelnemu „Tygodnika Powszechnego”, a obecnie redaktorowi seniorowi, ks. Adamowi Bonieckiemu. Przygotowaliśmy je z okazji jego 85. urodzin.

fot. Anna Dziurdzikowska
fot. Anna Dziurdzikowska

„TP Historia – 85. BONIECKI” – to wybór najlepszych i najważniejszych tekstów ks. Bonieckiego, który dla wielu Czytelników jest autorytetem i „znakiem jakości” polskiego Kościoła otwartego. Czytelnik „TP Historia” dowie się, jak doszło do tego, że ks. Boniecki został dziennikarzem, co oznacza dla niego przymiotnik „katolicki” w winiecie pisma, dlaczego decydował się na podejmowanie najtrudniejszych tematów dotyczących polskiego Kościoła oraz – jak doszło do tego, że zakon dwukrotnie nałożył na niego nakaz milczenia. Przypominamy i o tym, że ks. Boniecki, dziennikarz i publicysta, jest także duszpasterzem i poszukiwanym spowiednikiem (w numerze: rachunek sumienia jego autorstwa). Wydanie ilustrowane jest w większości zdjęciami Grażyny Makary, szefowej działu foto „Tygodnika Powszechnego", oraz fotografiami archiwalnymi.

Zbieramy na film o księdzu Bonieckim. Dołącz do zbiórki! Kliknij→

 

Jubileuszowe wydanie już w sprzedaży. Szukaj w salonach z dobrą prasą oraz niebawem na powszech.net/historia

 

Relacja z urodzin księdza Bonieckiego dostępna TUTAJ>>>

TP Historia 85.Boniecki | fot. Grażyna Makara
TP Historia 85.Boniecki | fot. Grażyna Makara

Redakcja: Anna Goc, Maciej Muller

Zdjęcie okładkowe: Grażyna Makara

Data wydania: 10 lipca 2019

W sprzedaży do: 9 września 2019

Nakład: 40 000 egz.

Cena: 12,90 PLN

Liczba stron: 100

ISSN: 2545-367X

Cykl wydawniczy: Tygodnik Powszechny Historia

e-wydanie: kup w sklepie Woblink>>

Dostępne w sprzedaży w całym kraju, w dobrych punktach z prasą.

Partnerzy wydania 85.BONIECKI
fot. Grażyna Makara
fot. Grażyna Makara
Redaktorka prowadząca Anna Goc z Jubilatem | fot. Grażyna Makara
Redaktorka prowadząca Anna Goc z Jubilatem | fot. Grażyna Makara
fot. Grażyna Makara
fot. Grażyna Makara
fot. Grażyna Makara
fot. Grażyna Makara

Zostań mecenasem filmu o ks. Adamie Bonieckim - wesprzyj produkcję na powszech.net/film lub wesprzyj Fundację TP, która jest producentem filmu. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]