Reklama

Poznańska Nagroda Literacka

Poznańska Nagroda Literacka

01.05.2015
Czyta się kilka minut
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Rektor UAM prof. Bronisław Marciniak powołali Poznańską Nagrodę Literacką.
N

Nagroda przyznawana będzie w dwóch kategoriach:
1) za wybitne zasługi dla polskiej literatury i kultury (Nagroda im. Adama Mickiewicza w wysokości 60 tys. zł),
2) za znaczący, innowacyjny dorobek w dziedzinie literatury, humanistyki, popularyzacji kultury literackiej dla twórcy, który nie ukończył 35. roku życia (Nagroda-Stypendium im. Stanisława Barańczaka w wysokości 40 tys. zł).
Uroczysta gala odbędzie się 18 maja o godz. 20 w Centrum Kultury Zamek.
W skład jury weszli prof. Inga Iwasiów (Szczecin), Zdzisław Jaskuła (Łódź), prof. Bogumiła Kaniewska (Poznań), przewodniczący jury prof. Piotr Śliwiński (Poznań), Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki (Warszawa), prof. Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz (Poznań), prof. Szymon Wróbel (Warszawa). Sekretarzem Kapituły został dr Marcin Jaworski.
NAGRODĘ IM. ADAMA MICKIEWICZA ZA ROK 2015 OTRZYMAŁ:
Zbigniew Kruszyński
NOMINACJE DO NAGRODY-STYPENDIUM IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA OTRZYMALI:
Katarzyna Gondek, Kira Pietrek, Paweł Mościcki

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]