Reklama

Ładowanie...

Pożegnanie Miłosza

Pożegnanie Miłosza

29.08.2004
Czyta się kilka minut
1

14 sierpnia, w sześć tygodni po swoich 93. urodzinach zmarł w Krakowie Czesław Miłosz. Odszedł jeden z największych twórców w całej historii naszej literatury. Jego dzieło - rozległe, wielostronne, sięgające wielu rejestrów, ogarniające dramatyczne doświadczenia minionego wieku, przywracające sztuce wymiar metafizyczny - będzie z czasem rosło i potężniało. Z jego śmiercią straciliśmy świetnego Autora, uważnego Czytelnika i wypróbowanego, serdecznego Przyjaciela. Przyjaźń, która przed sześćdziesięciu laty połączyła Czesława Miłosza z Jerzym Turowiczem, przeniosła się na nasze pismo i ludzi, którzy je redagują. Czujemy smutek i ból, ale także ogromną wdzięczność za niezwykły dar, jakim była Jego obecność, Jego wizyty na Wiślnej, uwaga, jaką poświęcał naszej pracy. Naszą miłość i podziw próbowaliśmy kilkakrotnie na tych łamach wyrazić. Dziś żegnamy nie tylko wielkiego Poetę; żegnamy także Kogoś nam najbliższego.

Tygodnik Powszechny

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]