Reklama

Powrót na Ziemię

Powrót na Ziemię

04.04.2022
Czyta się kilka minut
BILL INGALLS / NASA.GOV
R

Rosyjskim statkiem, który wylądował w Kazachstanie, wrócili z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) Amerykanin Mark Vande Hei oraz Rosjanie Anton Szkaplerow i Piotr Dubrow. Hei stanął na Ziemi po 355 dniach spędzonych na orbicie. Podróż minęła spokojnie, ale także w kosmosie rośnie napięcie między Zachodem a Rosją. Ciągle nie wiadomo, jak kryzys w relacjach spowodowany wojną w Ukrainie przełoży się na przyszłość samej ISS. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]