Reklama

Ładowanie...

Powrót „Gwiezdnych wojen”

Powrót „Gwiezdnych wojen”

20.04.2015
Czyta się kilka minut
„Chewie, jesteśmy w domu” – tak brzmi pointa ujawnionego właśnie nowego trailera siódmej części projektu George’a Lucasa.
Fot. Lucasfilm
S

Słowa te wypowiada – wywołując w internecie wybuch entuzjazmu – nieco posiwiały Han Solo (Harrison Ford) do Chewbacki, któremu nie przybył ani jeden siwy włos. Fani rekonstruują już na podstawie trailerów fabułę: ma ona toczyć się wiele lat po wydarzeniach z „Powrotu Jedi”. Pierwsze skrzypce zagrać mają córka Hana Solo i Lei o imieniu Rey (Daisy Ridley) i nawrócony szturmowiec Finn (John Boyega). Pojawić się ma miecz świetlny Luke’a Skywalkera, utracony przezeń w „Imperium kontratakuje”, a wcześniej należący do jego ojca Anakina, który stał się Darth Vaderem. Trwa spór, co ma na myśli Luke (Mark Hamill) opowiadający o nieżyjącym Vaderze: „mój ojciec ją ma” – a nie: „miał”. Chodzi o Moc. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]