Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Posłuchać niesłuchanego

Posłuchać niesłuchanego

12.03.2017
Czyta się kilka minut
Festiwal Prawykonań – brzmi enigmatycznie.
Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach Fot. Bartek Barczyk / NOSPR
Ż

Żaden z utworów tu prezentowanych nie był do tej pory słyszany (przynajmniej w Polsce). Jednak właśnie dzięki temu odbywająca się co dwa lata impreza, organizowana przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, stała się szczególną pozycją na mapie muzyki współczesnej w Polsce. W tym roku Festiwal Prawykonań trwać będzie od 24 do 26 marca, naturalnie w siedzibie NOSPR-u, a wypełnią go dzieła kompozytorów polskich wszystkich pokoleń, od przeznaczonych na składy kameralne, po wielką orkiestrę symfoniczną i elektronikę. Oferta: wyłącznie nowe wrażenia.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Ur. 1973. Jest krytykiem i publicystą muzycznym, historykiem kultury, współpracownikiem „Tygodnika Powszechnego” oraz Polskiego Radia Chopin, członkiem jury International Classical Music...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]