Reklama

Pomógł Papież

Pomógł Papież

dyrektor Instytutu Spraw Publicznych
13.07.2003
Czyta się kilka minut
W

W tekście Marka Zająca „W jedności podzieleni” („TP” nr 25/2003) znalazło się stwierdzenie, z którego wynika, że moim zdaniem „tylko 3 proc. społeczeństwa uwzględniło zdanie Papieża, podejmując decyzję w referendum”. Nie wiem, na jakiej podstawie autor wyciągnął te wnioski, ponieważ w moich komentarzach, które ukazały się bezpośrednio po referendum (w „Gazecie Wyborczej” i „Rzeczpospolitej”), podkreślałam wpływ postawy Papieża na głosowanie Polaków. Mogłam jedynie w jakiejś wypowiedzi powołać się na wyniki komunikatu Centrum Badań Opinii Publicznej z czerwca br., według którego 3 proc. badanych stwierdziło, że stanowisko Papieża wpłynęło na zmianę ich wcześniejszej decyzji, a 17 proc. oświadczyło, że utwierdziło ich w słuszności decyzji. Między innymi przekonanie niezdecydowanych wpłynęło na pozytywny wynik referendum, co w dużej mierze zawdzięczamy Janowi Pawłowi II.

957

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]