Reklama

Pomoc dla Syryjczyków

Pomoc dla Syryjczyków

10.12.2012
Czyta się kilka minut
Wspólnie z opolską Caritas apelujemy o trzy rzeczy: pieniądze, pamięć i chwilę modlitwy.
D

Do ogarniętej wojną Syrii nie dociera pomoc humanitarna – nawet Czerwony Krzyż praktycznie nie może wypełniać swoich zadań. Ponad pół miliona uchodźców i co najmniej drugie tyle pozbawionych domów w wielkich miastach, w których siły rządowe ścierają się z rebeliantami. Codziennie ginie coraz więcej ludzi, głównie cywilów. Najtragiczniejsza sytuacja jest w Aleppo, największym mieście Syrii, podzielonym na dwie strefy okupowane przez siły prezydenta Assada i Wolną Armię Syryjską. Tylko w kampusie uniwersyteckim w Aleppo koczuje 35 tysięcy osób. Nadchodzi zima. W przepełnionych szpitalach brakuje podstawowych lekarstw i lekarzy. Chrześcijanie, którzy od dwóch tysięcy lat są obecni w Syrii (przypomnijmy sobie Damaszek i św. Pawła!), jednak nie tracą nadziei. W niektórych kościołach trwa całodobowa adoracja i modlitwa o pokój.

Zdaniem nuncjusza apostolskiego w Syrii abp. Mario...

2029

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]