Reklama

Po śmierci ks. Stanisława Musiała

Po śmierci ks. Stanisława Musiała

14.03.2004
Czyta się kilka minut
Duszpasterz pomocniczy
O

Od kilkunastu dni było wiadomo, że nie ma ratunku, że tylko cud... Przyjaciele modlili się o cud, ale cud nie nastąpił i Staszek odszedł. Jak zwykle w takich chwilach pytamy, kim naprawdę był?

"Moi koledzy i przełożeni spodziewali się, że zostanę profesorem filozofii. Zawiodłem ich. Jestem tylko kapelanem w prowadzonym przez siostry felicjanki zakładzie opiekuńczo-leczniczym (...) siedemdziesiąt pięć starych, schorowanych pań. Spotkanie z nimi to dla mnie wielka łaska Boża - medytacja o wielkości człowieka, o życiu i śmierci, o człowieku i Bogu" - napisał w ostatnim rozdziale książki "Czarne jest czarne". W przypisie uzupełnił: "Już nim nie jestem, ku mojemu wielkiemu smutkowi, z woli przełożonych pełnię funkcje duszpasterza pomocniczego przy bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa (...) od czasu do czasu jednak zdobywam się na »święte nieposłuszeństwo« i...

12516

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]