Reklama

Plakaty do filmów Wajdy

Plakaty do filmów Wajdy

11.08.2014
Czyta się kilka minut
Do 31 sierpnia można oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie wystawę „Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie filmowym”.
P

Prezentowane są na niej dzieła m.in. Romana Cieślewicza, Jana Lenicy, Marcina Mroszczaka, Andrzeja Pągowskiego, Rosława Szaybo, Franciszka Starowieyskiego i Waldemara Świerzego. Oprócz prac polskich artystów pokazano również plakaty autorstwa Petera Strausfelda, Alaina Lyncha, Dominique Guillotin, Otta Kummerta, Milana Grygara, Pierre’a Colliera, Erharda Gruttera. 400 plakatów z 30 krajów pochodzi ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi.
Od 15 września do 5 października wystawa będzie pokazywana w Muzeum Miasta Gdyni w ramach 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Od 15 października 2014 r. do 4 stycznia 2015 r. przeniesie się do Muzeum Plakatu w Wilanowie.

682

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]