Reklama

Personel przezroczysty religijnie

Personel przezroczysty religijnie

13.02.2012
Czyta się kilka minut
Czy medalik albo krzyżyk na szyi stewardessy obraża pasażerów albo prowokuje ich do agresji?
B

Bomba wybuchła w ostatni czwartek, gdy do mediów przedostała się treść wewnętrznej instrukcji polskiego przewoźnika, określającej zasady dyscypliny mundurowej dla personelu pokładowego. W podrozdziale „Biżuteria” stanowiła ona: „Niedozwolone jest noszenie w widocznym miejscu biżuterii obrazującej symbole religijne”. Stanowiła – bo już na drugi dzień, w ogniu gwałtownej krytyki, władze LOT-u usunęły kontrowersyjne wersy.

Rzecznik linii, Leszek Chorzewski, przyznaje wprost: – To był błąd. – Jego zdaniem, zapis był istotnie niezręczny i mógł zostać sformułowany inaczej. Jak? Po prostu bardziej delikatnie. Bo co do samej jego istoty, Chorzewski nadal nie ma wątpliwości: – Mundur we wszystkich służbach, czy to jest policja, wojsko, służba celna, czy nawet straż pożarna, musi mieć charakter zarówno apolityczny, jak i areligijny.

Fala oburzenia w reakcji na instrukcję LOT-u...

7981

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]