Reklama

Pekin będzie gospodarzem zimowej olimpiady w 2022 r.

Pekin będzie gospodarzem zimowej olimpiady w 2022 r.

03.08.2015
Czyta się kilka minut
Organizacje praw człowieka krytykują decyzję MKOl-u. Pekinowi „znów udało się osiągnąć to, że świat znów przeszedł do porządku dziennego nad łamaniem praw ludzkich” – twierdzi Tibet Initiative.
Fot. Fabrice Coffrini / AFP / EAST NEWS

„Komitet zrobił niedźwiedzią przysługę idei olimpijskiej i kwestii praw człowieka” – uważa Stowarzyszenie Obrony Zagrożonych Narodów. – „Setki działaczy obywatelskich zapłacą za tę decyzję więzieniem czy nawet życiem, bo przed olimpiadą Pekin znów nasili represje wobec Ujgurów, Tybetańczyków, Mongołów i działaczy ruchu demokratycznego”. Na zdjęciu: protest przed hotelem w szwajcarskiej Lozannie, gdzie w czerwcu chińska delegacja prezentowała przed członkami MKOl-u kandydaturę Pekinu. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]