Reklama

Papieska agenda 2015

Papieska agenda 2015

05.01.2015
Czyta się kilka minut
Kilka podróży po różnych kontynentach, Synod, encyklika: to niektóre punkty z intensywnego kalendarza papieża Franciszka w 2015 r.

„Dla papieża i Watykanu będzie to rok intensywny, pełen ważnych wydarzeń, określających dalszy kierunek pontyfikatu” – pisze rzymski korespondent agencji Kathpress Johannes Schidelko.
12 stycznia papież rusza w podróż do Azji (to jego siódma podróż zagraniczna): na Sri Lankę i Filipiny; w tym drugim kraju odwiedzi region spustoszony przez tajfun w 2013 r. Filipiny to jedyny kraj Azji, gdzie katolicy są większością; oczekuje się, że w papieskiej mszy może wziąć udział nawet 6 mln osób (w 1995 r. w mszy z Janem Pawłem II uczestniczyło 5 mln ludzi; było to największe zgromadzenie w historii).
Cel kolejnej podróży to USA: we wrześniu Franciszek będzie w Filadelfii na Światowym Dniu Rodziny; zapewne odwiedzi też siedzibę ONZ w Nowym Jorku i parlament USA w Waszyngtonie. Papież odwiedzi też trzy kraje Ameryki Łacińskiej; na razie nie podał, które (spekuluje się, że Ekwador i...

2738

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]