Reklama

Ładowanie...

Panie i walka

Panie i walka

13.03.2006
Czyta się kilka minut
Dlaczego ks. Dariusz Kowalczyk w debacie "Szyderstwo, świętość i swoboda" ("TP" nr 9/06) opowiadając o granicach wolności słowa i sposobie traktowania uczuć religijnych utożsamia chęć wojowania z "paniami z Radia Maryja"? Czy ma to być kolejna próba zmitologizowania i utożsamienia starszych osób z fanatyzmem, bezwzględnością albo walką z grzesznikami? Czy owe panie na pewno nic innego nie robią, jak tylko walczą, broniąc porządku moralnego Kościoła? Nie powinno się wprowadzać w obieg tego rodzaju uproszczeń. Przecież osoby starsze wychowują nas, troszczą się o naszą edukację religijną i morale. I na pewno nie są wojowniczkami.
A

ADAM JUSZKIEWICZ (Bydgoszcz)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]