Reklama

Panie i walka

Panie i walka

13.03.2006
Czyta się kilka minut
Dlaczego ks. Dariusz Kowalczyk w debacie "Szyderstwo, świętość i swoboda" ("TP" nr 9/06) opowiadając o granicach wolności słowa i sposobie traktowania uczuć religijnych utożsamia chęć wojowania z "paniami z Radia Maryja"? Czy ma to być kolejna próba zmitologizowania i utożsamienia starszych osób z fanatyzmem, bezwzględnością albo walką z grzesznikami? Czy owe panie na pewno nic innego nie robią, jak tylko walczą, broniąc porządku moralnego Kościoła? Nie powinno się wprowadzać w obieg tego rodzaju uproszczeń. Przecież osoby starsze wychowują nas, troszczą się o naszą edukację religijną i morale. I na pewno nie są wojowniczkami.
A

ADAM JUSZKIEWICZ (Bydgoszcz)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]