Reklama

Pamiętny list

Pamiętny list

27.11.2005
Czyta się kilka minut
W dodatku “Ziarno Pojednania. 1965-2005" (“TP" nr 46/05) Karolina Wigura pisze w tekście “Wyciągamy do Was ręce", że “kampania antyorędziowa wygasła w kwietniu 1966 r.". Być może w mediach, jednak podczas matury w 1966 r. jeden z tematów dotyczył właśnie Orędzia. Wybrałem właśnie ten i otrzymałem czwórkę. Podobno wszystkie prace na ten temat czytano później w Komitecie Powiatowym PZPR.
I

Inny autor dodatku, Bartłomiej Noszczak, w artykule “Bój o człowieka" przypomina, że po wydaniu Orędzia “wskazywano na potrzebę opublikowania »odpowiednich artykułów w prasie«, w tym m.in. pełnych tekstów listów biskupów polskich i niemieckich...". Zamieszczono je w jednym z numerów pisma “Forum", który później dostarczano do wszystkich parafii w Polsce z komentarzem, że oto władza państwowa przekazuje księżom ważne informacje, jakich im skąpiła władza kościelna.

BŁAŻEJ KOSKA (Opole)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]