Reklama

Ładowanie...

Pałac Pusłowskich w Krakowie

Pałac Pusłowskich w Krakowie

13.05.2019
Czyta się kilka minut
Neorenesansowa willa należała do rodziny Pusłowskich, hrabiów słynących z kolekcjonerskiej pasji.
Ul. Westerplatte 10 K.SCHUBERT MIK 2018/2019
W

Wnętrza pałacu wciąż zachwycają bogactwem wyposażenia. Podczas Dni Dziedzictwa będzie można zwiedzić pokoje z barokowymi i klasycystycznymi kominkami sprowadzonymi z Francji, obszerną bibliotekę z pięknym świetlikiem, neogotycką kaplicę z nagrobkiem, gotyckie elementy kamienne przeniesione z innych krakowskich kamienic, a także część dawnego ogrodu. Obecnie pałac Pusłowskich jest siedzibą Instytutu Muzykologii UJ.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]