Reklama

Oskarżyć firmę

Oskarżyć firmę

29.08.2004
Czyta się kilka minut
Wywiad Ewy Siedleckiej z prof. Markiem Safjanem “Prawo do nie-bycia" (“TP" nr 29/04) opiera się na informacji, że kobieta, mimo stosowania środków antykoncepcyjnych, poczęła dziecko i to z wadą genetyczną. Media oskarżały przede wszystkim lekarzy i szpital, które odmówiły przeprowadzenia badań prenatalnych. Dlaczego jednak nie wystąpiono przeciw firmie produkującej środki antykoncepcyjne, skoro okazały się one zawodne? Procesy o odszkodowanie nie są dla potentatów, jakimi są firmy farmaceutyczne, nowością. Na ogół wiążą się z żądaniem rekompensaty za zdrowie utracone z powodu skutków ubocznych działania leków, ale możliwość uzyskania w wymienionym przypadku odszkodowania też wydaje się realna.
D

DANE OSOBOWE DO WIADOMOŚCI REDAKCJI

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]