Reklama

Oni wszyscy

Oni wszyscy

29.11.2011
Czyta się kilka minut
Tym razem to właściwie list do Czytelników. I dzisiejszych, i tych dawnych.
P

Pisząc ten tekst, nie znam jeszcze zawartości numeru "Tygodnika", w którym się ukaże, ale mam nadzieję, że jak co roku znajdzie się w nim ogłoszenie corocznej Mszy świętej za wszystkich zmarłych redaktorów, autorów, pracowników i przyjaciół pisma oraz środowiska na przestrzeni całej jego historii [zob. str. 13 - red.]. Zawsze wtedy ktoś z nas czyta te wszystkie imiona i nazwiska od ołtarza, więc niechby tym razem utrwaliły się także drukiem, choćby tylko na krótki czas trwania numeru (czy i kiedy powstanie historia pisma, nie mnie wiedzieć...). Oto ta lista:

Anna i Jerzy Turowiczowie, ks. Jan Piwowarczyk, ks. kardynał Adam Stefan Sapieha, papież Jan Paweł II, Jan Adamski, Stanisław Balewicz, ks. Andrzej Bardecki, Irmina i Franciszek Blajdowie, Helena Blumówna, Jan Błoński, Franciszka Borkowska, Tadeusz Chrzanowski, Antoni Ciepacz, Maria Czapska, Maria i ...

3013

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]