Reklama

Oddech w debacie

Oddech w debacie

03.07.2005
Czyta się kilka minut
Dziękuję za komentarz ks. Adama Bonieckiego i tekst “Inni inaczej" (“TP" nr 25/05) ks. Jacka Prusaka SJ. Oczywiście, z obydwoma tekstami można byłoby polemizować, choćby po to, by odpowiedzieć ks. Bonieckiemu, dlaczego “większość osób homoseksualnych od czerwcowych manifestacji trzyma się z daleka", a ks. Prusakowi, dlaczego nie zgadzam się na dyskurs publiczny na temat osób homoseksualnych zamknięty w kleszczach etyki katolickiej. Ale nie czas na to teraz. Piszę, bo chcę podziękować “Tygodnikowi" za wniesienie do gorącej debaty na temat miejsca osób homoseksualnych w polskim społeczeństwie, która już dawno zeszła do poziomu rynsztoka, za intelektualny oddech.
M

MIKE URBANIAK, Kampania Przeciw Homofobii, oddział w Krakowie

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]