Reklama

Ocalenie Rudawki

Ocalenie Rudawki

30.06.2009
Czyta się kilka minut
Dla mnie okolice Rudawki Rymanowskiej to przykład jednego z wielu niezwykłych pod względem przyrodniczym miejsc w Polsce; przykład ogromnego bogactwa przyrody, które nasz kraj posiada.
J

Już 20 lat temu przy Okrągłym Stole powstawały zręby nowoczesnego, kompleksowego systemu ochrony środowiska w Polsce, który od tamtej pory ewoluował i doskonali się do tej chwili. Jego filary stanowią prawo, skuteczne narzędzia jego kontroli i pieniądze na inwestycje proekologiczne. Dzięki tej kombinacji Polska zrobiła w ostatnich latach ogromny postęp w dziedzinie ochrony środowiska. Oprócz rozwiązań instytucjonalnych, niezbędne jest jednak coś jeszcze - szacunek każdego człowieka wobec przyrody i jej mądre użytkowanie. Jakże wiele jest jeszcze do zrobienia w tych właśnie kwestiach.

Teren wokół Rudawki Rymanowskiej jest objęty ochroną prawną w ramach Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. To nowoczesna forma ochrony środowiska, która jednocześnie pozwala chronić cenne przyrodniczo obszary i umożliwia zrównoważony rozwój cywilizacyjny.

Takie unikatowe miejsca jak Rudawka Rymanowska - łączące w sobie wartości przyrodnicze i duchowe - zasługują na nasze szczególne poszanowanie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]