Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

29.10.2012
Czyta się kilka minut
23 – 26 października 2012
A

Aborcja: kompromis zostaje. Po burzliwej, pełnej inwektyw z obu stron debacie, Sejm utrzymał ustawę antyaborcyjną w obecnym kształcie: w drugim czytaniu upadła skierowana wcześniej do komisji poprawka Solidarnej Polski, zakazująca przerywania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu. Przeciw jej rozpatrywaniu było 245 posłów (w tym, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, min. sprawiedliwości Jarosław Gowin, który najpierw poparł skierowanie jej do komisji), za – 184 (w tym 14 z PO).

In vitro: wist premiera. Rząd zapowiedział program refundacji zapłodnienia pozaustrojowego: w ciągu 3 lat miałoby z niego skorzystać 15 tys. par przed czterdziestką, legitymujących się co najmniej rocznym leczeniem niepłodności. Państwo sfinansuje trzy próby, za...

4780

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]