Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

22.10.2012
Czyta się kilka minut
16 – 22 października 2012
S

Smoleński horror. Na jednej z rosyjskich stron internetowych pojawiły się drastyczne zdjęcia zmasakrowanych ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego. O sprawie poinformowały polskie media, a internauci natychmiast rzucili się do wyszukiwania fotografii. ABW oświadczyła, że prowadziła sprawę od końca września, próbując doprowadzić – z częściowym, jak widać, powodzeniem – do zablokowania stron zawierających makabryczną zawartość. Premier Tusk i minister Sikorski (który polecił wezwać do MSZ rosyjskiego ambasadora) zasugerowali, że publikacja zdjęć może być prowokacją, mającą na celu skłócenie Polaków.

Dwie prędkości, dwa budżety. Szczyt UE w Brukseli zgodził się na wprowadzenie jednolitego nadzoru bankowego dla strefy euro „w trakcie 2013 r.” (Francja chciała, by stało się to już od stycznia). Polska i inne kraje...

5043

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]