Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

24.09.2012
Czyta się kilka minut
18 – 24 września 2012
P

Przegrana rządu. Sejm, wbrew opinii resortu finansów, podniósł wysokość „becikowego” z 1000 do 1200 zł – o wyniku głosowania zadecydowała postawa kilku konserwatywnych posłów PO, którzy poparli wniosek opozycji w tej sprawie lub wstrzymali się od głosu.

Minister Gowin ma kłopoty. Po tym, jak „Dziennik Gazeta Prawna” ujawnił, że szef resortu sprawiedliwości zażądał przesłania mu akt spraw karnych dotyczących założyciela Amber Gold Marcina P. (zrobił to na podstawie regulaminu urzędowania sądów powszechnych, który – zdaniem ekspertów – jest sprzeczny z późniejszą ustawą), Jarosław Gowin odpowiedział, że ma w nosie literę przepisów – ważny jest ich duch i to, że „Polacy mają prawo żyć w państwie, gdzie wymiar sprawiedliwości stoi na straży interesów obywateli, a nie na straży interesów sitwy tworzonej przez część środowisk prawniczych”....

4851

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]