Reklama

Obraz Tygodnia

Obraz Tygodnia

11.05.2003
Czyta się kilka minut
Z

Zakończyła się 99. podróż zagraniczna Jana Pawła II. W Madrycie papież kanonizował pięcioro Hiszpanów, opiekunów ubogich i samotnych, w tym duchownego rozstrzelanego przez republikanów w czasie wojny domowej (1936-39) i wzywał do wierności wartościom chrześcijańskim - oficjalnie 94 proc. Hiszpanów to katolicy, ale wciąż postępuje sekularyzacja kraju.

Biskupi polscy wezwali w liście pasterskim do głosowania w referendum akcesyjnym „w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość i należne naszej Ojczyźnie miejsce”. Episkopat nie wezwał do głosowania na „tak”, choć przywołał fragment popierającego integrację wystąpienia Jana Pawła II. Wcześniej stanowisko przychylne rozszerzeniu UE wyraziła Komisja ds. Dialogu między Episkopatem Polski a Polską Radą Ekumeniczną.

Mimo krytyki mediów i opinii części prawników Państwowa Komisja Wyborcza zdecydowała, że podczas referendum unijnego...

4873

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]